Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Wydarzenia A A A

XXVI Kongres Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu

Uprzejmie zapraszamy na XXVI Kongres Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu, który odbędzie się w dniach 7 – 9 października 2022 roku w Hotelu REMES Sport & SPA w Opalenicy, ul. Parkowa 48.

Koszt uczestnictwa dla członków PSPS:

 • przy zgłoszeniach do 31.08.2022 r. – 550 zł,
 • po 31.08.2022 r po – 650 zł.

Koszt dla pozostałych uczestników:

 • przy zgłoszeniach do 31.08.2022 r. – 700 zł,
 • po 31.08.2022 – 800 zł.

Wpłaty należy dokonać na konto: BNP Paribas 98 1600 1462 1024 8508 7000 0002.

Koszt noclegów, który uczestnicy pokrywają indywidualnie, wynosi (za dobę):

 • pokój 1-os. – 350 zł,
 • pokój 2-os. – 390 zł.

Zgłoszenie uczestnictwa prosimy dokonać poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego (link: https://forms.gle/eRErAFTRy2rHb8L58 w nieprzekraczalnym terminie do 6 września 2022 roku. Do tego terminu prosimy również o dokonanie wpłaty za uczestnictwo.

Wszelkie informacje na temat Kongresu będą umieszczane na stronie internetowej www.psps.pl oraz wysyłane do Państwa mailem.

Podobnie jak w ubiegłych latach, Kongresowi towarzyszyć będzie wystawa i bardzo liczymy na obecność wszystkich firm producenckich. W sprawie kosztów powierzchni wystawowej – prosimy o kontakt na adres: sekretariat@psps.pl.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: https://psps.pl/xxvi-kongres-polskiego-stowarzyszenia-protetykow-sluchu/

 

ZAPRASZAMY NA KANAŁ YouTUBE

https://www.youtube.com/channel/UChZk4_oSD8j8eMKOFaYfVrw

 

Ukazał się kolejny numer gazety "Usłyszeć Świat". Zachęcamy do lektury

czasopismo usłyszeć świat

Na łamach najnowszego numeru czekają na Państwa ciekawe artykuły:

 • Dźwięki po ciszy...Grzegorz Płonka
 • Używaj słuchawek z "głową"
 • "Ucho... co mówisz?"- o słyszeniu i słuchaniu Zabawki-skąd mamy wiedzieć jak się nimi bezpiecznie bawić?
 • Szumy uszne nie takie straszne
 • Niedosłuch a mózg
 • Wpływ hałasu w miejscu pracy na układ słuchowy i stabilność posturalną Zaufaj specjaliście, nie lecz słuchu na bazarze Protetyk słuchu w Afryce
Gazeta "Usłyszeć Świat" 2022

 

XXV Kongres Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu

15-17 października w hotelu Platinium Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie odbył się jubileuszowy kongres z okazji 25 lecia Polskiego Towarzystwa Protetyków Słuchu.

Program Kongresu

 

JUBILEUSZOWY XXV KONGRES PSPS - zmiana terminu

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w Polsce i w trosce o zdrowie wszystkich uczestników, XXV Kongres PSPS nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, tj. 17-19.04.2020 - poinformował, w imieniu Zarządu PSPS, prezes Roman Gołębiewski.

Planowane jest przesunięcie terminu na jesień 2020 roku. W tym celu prowadzone są rozmowy z przedstawicielami hotelu w sprawie ustalenia nowego terminu.

Zadeklarowanym uczestnikom pozostaje decyzja czy chcą, by dokonane wpłaty za uczestnictwo w Kongresie zostały zwrócone w najbliższym czasie (w takim przypadku prosimy o przesłanie informacji na adres: sekretariat@psps.pl) czy opłata ta ma pozostać na koncie PSPS - dla potrzeb uczestnictwa w Kongresie w nowym terminie.

 

jubileuszowy XXV Kongres PSPS (17-19.04.2020)

W dniach 17-19 kwietnia 2020 r., w Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie, odbędzie się Jubileuszowy XXV Kongres Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu połączony z Walnym Zebraniem Członków PSPS.

Wszelkie informacje na temat Kongresu będą umieszczane na stronie internetowej www.psps.pl (w części dla protetyków słuchu oraz członków w zakładce wydarzenia) oraz wysyłane do Państwa mailem.

Podobnie jak w ubiegłych latach, Kongresowi towarzyszyć będzie wystawa i bardzo liczymy na obecność wszystkich firm producenckich. W sprawie kosztów powierzchni wystawowej - prosimy o kontakt na adres: sekretariat@psps.pl.

Program Kongresu

 

GAZETA USŁYSZEĆ ŚWIAT

Ukazał się kolejny numer gazety "Usłyszeć Świat". Zachęcamy do lektury. Na łamach najnowszego numeru między innymi:

 • Uporczywa cisza prowadzi do demencji
 • Bariery można pokonać tylko uporem i determinacją, podążając za swoimi marzeniami
 • Akustyka wnętrz: na co zwrócić uwagę?
 • Skąd te natarczywe dźwięki w uszach?
 • „Bezpieczny pacjent” zatacza coraz szersze kręgi
 • Absolwenci protetyki słuchu są cenionymi protetykami i audiologami
 • Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem
 • Telemedycyna w służbie pacjentów z niedosłuchem
 • Czym różni się aparat słuchowy od implantu?
Gazeta "Usłyszeć Świat" 2019

 

XXIV KONGRES PSPS (1-3.03.2019)

W dniach 1-3 marca 2019 roku, w Poznaniu, odbędzie XXIV Kongres Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu.

Program Kongresu obfituje w wiele interesujących wykładów i wydarzeń towarzyszących, m.in. IV Bieg protetyków słuchu "Dbaj o swój słuch". Tradycyjnie Kongresowi towarzyszyć będzie wystawa firm producenckich.

Tegoroczny Kongres połączony będzie również ze sprawowzdawczo-wyborczym Walnym Zebraniem Członków PSPS.

Program Kongresu

 

GAZETA USŁYSZEĆ ŚWIAT

Ukazał się kolejny numer gazety "Usłyszeć Świat". Zachęcamy do lektury. Na łamach najnowszego numeru między innymi:

 • Polski protetyk słuchu w Kamerunie - wywiad z p. Agnieszką Łukanowską
 • O programie "Bezpieczny pacjent"
 • Wizyta u protetyka słuchu krok po kroku
 • Zasady refundacji aparatów słuchowych
 • Polska światowym liderem we wczesnym wykrywaniu wad słuchu u najmłodszych
 • Ciekawostki naukowe z kraju i ze świata
Gazeta "Usłyszeć Świat" 2018

 

XXIII KONGRES PSPS (12-13.04.2018)

W dniach 12-13 kwietnia 2018 roku, w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, odbędzie się  XXIII Kongres Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu. 

W programie Kongresu wyodrębnione zostaną zagadnienia związane z nowościami technicznymi w dziedzinie aparatów i implantów słuchowych, zarówno w zakresie kompensacji ubytków słuchu jak i komunikacji bezpośredniej. Kolejny blok zagadnień poświęcony zostanie treningowi słuchowemu, tzw. zmęczeniu słuchowemu, szumom usznym, rehabilitacji słuchowej osób niedowidzących i niewidomych oraz szeroko rozumianym tematom powiązanym z audiologią.

Program Kongresu

 

XXII KONGRES PSPS (21-22.04.2017)

W dniach 21-22 kwietnia 2017 roku, w Gdańsku, odbędzie się  XXII Kongres Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu. Kongresowi towarzyszyć będzie Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Atrakcją tegorocznego kongresu będzie już III Bieg Protetyków Słuchu na dystansie 3 km.

Program Kongresu

 

WARSZTATY DLA MEDIÓW (7.02.2017)

7 lutego 2017 roku w Centrum Prasowym PAP odbędą się warsztaty pt.: "Niedosłuch - problem milionów Polaków" zorganizowane przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia w ramach kampanii społecznej USŁYSZEĆ ŚWIAT.

Program warsztatów

 

GAZETA USŁYSZEĆ ŚWIAT

Ukazał się kolejny numer gazety "Usłyszeć Świat". W numerze między innymi:

 • Five App dla niesłyszących
 • Aparat słuchowy to moje drugie uszy
 • Niedosłuch nie boli, ale utrudnia życie
 • Im jesteśmy starsi, tym gorzej słyszymy
 • Kroki milowe w otolaryngologii
 • Aparat słuchowy czy implant?

Zachęcamy do lektury.

Gazeta "Usłyszeć Świat" 2016

 

CIECHOCIŃSKIE DNI SŁUCHU (14-15.05.2016)

Polskie Stowarzyszenie Protetyków Słuchu serdecznie zaprasza na "Ciechocińskie Dni Słuchu", które zaplanowano na 14-15 maja 2016 roku.

Podczas Ciechocińskich Dni Słuchu mieszkańcy miasta oraz kuracjusze na Deptaku Ciechocińskim mieszczącym się przy Al. Armii Krajowej przy skrzyżowaniu z ul. Zdrojową będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych do badania słuchu słuchobusów. Każda osoba bez względu na wiek będzie mogła bezpłatnie przebadać swój słuch oraz zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami umożliwiającymi poprawę słuchu, w tym najnowszymi aparatami słuchowymi do różnych ubytków słuchu. W programie przewidziane są także porady specjalistów dotyczące słuchu i jego higieny.

Zaplanowane wydarzenia mają przybliżyć zagadnienie profilaktyki higieny słuchu, zapobiegania niedosłuchowi poprzez stosowanie nowoczesnych aparatów słuchowych, a także pozyskania praktycznej wiedzy o możliwości refundacji aparatów słuchowych przez NFZ, jak również możliwości starania się o dofinansowanie w adekwatnych do miejsca zamieszkania Ośrodkach Pomocy Społecznej.

Program Ciechocińskich Dni Słuchu

 

XXI KONGRES PSPS (22-23.04.2016)

W dniach 22-23 kwietnia 2016 roku, w Krakowie, odbędzie się XXI Kongres Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu. Kongresowi towarzyszyć będzie Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Atrakcją tegorocznego kongresu będzie zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce oraz uroczysta kolacja w podziemiach kopalni.

Program Kongresu

 

XX JUBILEUSZOWY KONGRES PSPS (24-26.04.2015)

W dniach 24-26.04.2015 r. w hotelu Copernicus w Toruniu, odbędzie się XX Kongres PSPS, połączony z walnym zgromadzeniem Członków oraz wyborami na członków Zarządu na nadchodzące dwa lata.

Serdecznie zapraszamy wszystkich protetyków słuchu do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i zapoznanie się z działalnością PSPS, które jak do tej pory, pozostaje jedynym stowarzyszeniem, które reprezentuje naszą branżę w Polsce.

Nadszedł czas na świętowanie, ponieważ tegoroczny Kongres będzie dwudziestym tego typu wydarzeniem z kolei. Będzie to czas na wspomnienia, podziękowanie założycielom tego stowarzyszenia, a także nagrodzenie osób zasłużonych.

Program Kongresu

---------------------------------------------

Zachęcamy do śledzenia wydarzeń pojawiających się na naszej stronie. Jeśli chcą Państwo nawiązać współpracę prosimy o kontakt na adres: kontakt@slyszymy.pl.