Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Otwarto nowoczesną klinikę laryngologiczną we Wrocławiu 09 lis, 2017

Medicus Clinic - Dolnośląskie Centrum Laryngologii przeniosło się do nowej siedziby przy pl. Strzeleckim 24. Klinika ma powierzchnię 7 tys. m kw. i została wyposażona w zaawansowaną aparaturę i sprzęt medyczny.

Medicus Clinic specjalizuje się w kompleksowej diagnostyce oraz leczeniu zachowawczym i operacyjnym schorzeń w obrębie uszu, nosa, gardła i krtani. Klinika przeprowadza rocznie 45 tys. konsultacji laryngologicznych, 13 tys. badań diagnostycznych i ponad 1500 zabiegów chirurgicznych. Klinika posiada w swojej bazie ponad 160 tys. pacjentów pochodzących nie tylko z Dolnego Śląska, ale też z całego kraju.

W Medicus Clinic mieści się ambulatorium, w którym znajduje się 19 gabinetów lekarskich oraz pracownie diagnostyczne. Na oddziale szpitalnym wraz z blokiem operacyjnym znajduje się 12 pokoi dla 24 pacjentów. Do dyspozycji jest również bistro-cafe, parking oraz apteka. Cały obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych i spełnia wszelkie wymogi nowoczesnego szpitala.

Medicus Clinic dysponuje nowoczesnymi gabinetami laryngologicznymi, pulmonologicznymi i alergologicznymi, wyposażonymi, m.in. w specjalistyczne unity z kamerami i endoskopią umożliwiającą szczegółowe badanie uszu, nosa, zatok, krtani i nosogardła pacjenta.

Klinika wyposażona jest w rozwiązania medyczne najnowszej generacji, m.in. tomograf komputerowy oraz sprzęt do diagnostyki endoskopowej i chirurgii w technologii 3D.

Medicus Clinic, jako jeden z nielicznych ośrodków laryngologicznych w Polsce posiada również nawigację śródoperacyjną.

Kolejną innowacją w klinice jest wolumetryczny tomograf komputerowy, którego dawka promieniowania RTG jest 15-krotnie niższa w stosunku do tradycyjnych badań tomograficznych. Pozwala nam to na szybkie postawienie diagnozy i natychmiastowe wdrożenie właściwego planu leczenia, bez konieczności wykonywania badania CT w innych placówkach - dodaje.

W klinice są też nowoczesne pracownie, m.in. USG, kabiny ciszy wykonane z akustycznych paneli o najwyższej zdolności izolacji i minimalizacji pogłosu, profesjonalna komora badawcza - tzw. klatka Faradaya do przeprowadzania obiektywnych badań słuchu, szczególnie u dzieci.

W Medicus Clinic znajduje się również pierwsza na Dolnym Śląsku pracownia doboru implantów słuchowych. Pacjenci z implantem mogą w klinice uzyskać profesjonalną opiekę i pomoc techniczną w razie problemów z urządzeniem, bez konieczności podróżowania do odległych ośrodków, w których zostali zoperowani. Medicus ma pod swoją opieką ok. 5 tys. pacjentów z implantami słuchowymi.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl