Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Dlaczego nie warto kupować aparatu słuchowego przez internet? 19 maj, 2023

Niedosłuch występuje głównie u osób starszych, jednak nie zawsze. Przyczyną problemów ze słuchem mogą być także pewne wady wrodzone, urazy, infekcje, leki ototoksyczne czy też długotrwałe przebywanie w głośnym środowisku. Obserwując u siebie pierwsze symptomy niedosłuchu, nie należy zwlekać i warto od razu udać się do specjalisty w celu wykonania niezbędnych badań oraz, jeśli okaże się to konieczne, przetestowania aparatów słuchowych.

Czytaj więcej
Audiometria tonalna progowa – charakterystyka badania 10 maj, 2023

Audiometria tonalna progowa jest metodą diagnostyki słuchu, która pozwala uzyskać pełny obraz progów słyszenia, rodzaju ubytku słuchu, a także pozwala określić stopień uszkodzenia narządu słuchu. Badanie dotyczy pacjentów dorosłych i dzieci. W przypadku najmłodszy pacjentów testy są wykonywane w formie zabawy, co znacznie poprawia komfort dziecka podczas wizyty u specjalisty.

Czytaj więcej
Dlaczego warto regularnie wykonywać badanie słuchu? 19 kwi, 2023

Zmysł słuchu jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. Gdy dochodzi do jego zaburzenia lub całkowitej utraty, wpływa to negatywnie na codzienny komfort i funkcjonowanie. Dlatego niezwykle ważne jest dbanie o zdrowie poprzez działania profilaktyczne. Należy do nich m.in. wykonywanie badania słuchu. Co jakiś czas powinien go wykonywać każdy, a w szczególności osoby narażone na częste przebywanie w hałasie.

Czytaj więcej
Czy długotrwały stres może uszkodzić słuch? 04 kwi, 2023

Choć problemy ze słuchem zazwyczaj kojarzą się z wadami genetycznymi, ekspozycją na hałas lub starzeniem się, nieprawidłowości mogą wystąpić także w czasie przyjmowania leków czy ataków alergii. Jak się okazuje, również długotrwały stres może uszkodzić zmysł słuchu.

Czytaj więcej
Prowadzenie samochodu przy niedosłuchu – jak sprawić, aby było bezpieczne? 17 mar, 2023

Słuch jest zaliczany do jednego z najważniejszych zmysłów człowieka. To właśnie on ma wpływ na wiele aspektów naszego życia. Jednym z nich jest prowadzenie pojazdów mechanicznych. Osoby, które cierpią na niedosłuch, często zastanawiają się, czy mogą otrzymać dokument umożliwiający im kierowanie samochodem i czy w takiej sytuacji nie będą stanowić zagrożenia w ruchu drogowym.

Czytaj więcej
Pierwsze chwile z aparatem słuchowym – jak długo trwa przyzwyczajenie się? 10 mar, 2023

Aparat słuchowy pozwala na znaczne ułatwienie funkcjonowania osób, które zmagają się z ubytkiem słuchu. Jednak proces przyzwyczajenia się do nowej sytuacji może być wymagający. Potrzeba na to przede wszystkim pozytywnego nastawienia, jak również czasu, którego ilość może się różnić w zależności od wielu istotnych czynników.

Czytaj więcej

Strona 1 z 62  > >>