Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Próba Fowlera – czym jest i kiedy warto ją wykonać? 12 mar, 2024

W dzisiejszym świecie, w którym dźwięki otaczają nas na każdym kroku, zdrowie słuchu jest niezwykle istotne dla komunikacji, pracy i codziennego funkcjonowania. Dlatego też diagnoza niedosłuchu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia odpowiedniej opieki i poprawy jakości życia osób dotkniętych tą dolegliwością. Jednym z narzędzi wykorzystywanych w procesie diagnozy jest tzw. Próba Fowlera. Sprawdź, jak działa ten test słuchu i kiedy warto go wykonać.

Czytaj więcej
Centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego – wszystko, co musisz wiedzieć 01 mar, 2024

Słuch człowieka jest jednym z najważniejszych zmysłów, który pozwala na komunikowanie się, odbieranie informacji ze świata zewnętrznego i cieszenie się dźwiękami otaczającego środowiska. Jednak zmysł słuchu to nie tylko zdolność rejestrowania dźwięków przez ucho zewnętrzne, ale również skomplikowany proces przetwarzania informacji dźwiękowych przez mózg. Centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego mogą powodować różne trudności w rozumieniu mowy, komunikacji i funkcjonowaniu codziennym.

Czytaj więcej
Zasilanie aparatów słuchowych – jaki sposób wybrać? 22 lut, 2024

Aparaty słuchowe stanowią niezastąpione wsparcie dla osób z problemami słuchowymi, przywracając im pełen zakres dźwięków i swobodne uczestnictwo w życiu społecznym. Wybór odpowiedniego sposobu zasilania ma kluczowe znaczenie dla wygody użytkowania i długotrwałej skuteczności urządzeń. Poznaj dwa najpopularniejsze sposoby zasilania aparatów słuchowych oraz ich wady i zalety.

Czytaj więcej
Dobór aparatu słuchowego – najważniejsze aspekty 13 lut, 2024

Zaburzenia słuchu mogą znacząco wpływać na jakość życia. Odpowiedzią na ten problem jest odpowiednio dopasowany aparat słuchowy, który poprawia komfort codziennego funkcjonowania. Poznaj najważniejsze aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy doborze aparatu słuchowego, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Czytaj więcej
Aparaty słuchowe a wzmacniacze słuchu – podstawowe różnice 24 sty, 2024

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób zmaga się z niedosłuchem. Szukając pomocy można trafić na różnego typu urządzenia, które z zewnątrz wydają się podobne, jednak tak naprawdę znacznie się różnią. Mowa oczywiście o aparatach słuchowych i wzmacniaczach słuchu. Oba te urządzenia często są mylone, a warto wiedzieć, że występują pomiędzy nimi istotne różnice.

Czytaj więcej
Praca w głośnym środowisku – jak zadbać o słuch? 12 sty, 2024

Hałas w pracy może wpływać na ogólne samopoczucie, ale także negatywnie oddziaływać na zdrowie, a w szczególności na zdolność słyszenia. Poznaj najistotniejsze informacje dotyczące wpływu hałasu na słuch oraz praktyczne wskazówki, które umożliwią odpowiednią ochronę słuchu w miejscu pracy.

Czytaj więcej

Strona 1 z 65  > >>