Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Filharmonia w Szczecinie wspiera badania słuchu dla seniorów 13 lut, 2018

Seniorzy, którzy kupią bilet na koncert w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otrzymają zaproszenie na bezpłatne badanie słuchu. Tak filharmonia szczecińska współuczestniczy w akcji popularyzującej dbanie o słuch.

"Słyszę Dobre Dźwięki" to kampania objęta patronatem Zachodniopomorskiego Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS. W jej ramach, dla chętnych czeka 2018 zaproszeń na bezpłatne badania słuchu. Osoby, które ukończyły 55. rok życia i kupią bilet na dowolny koncert w filharmonii w Szczecinie mogą zupełnie bezpłatnie ocenić kondycję swojego słuchu. Kampania zwraca uwagę na problem szkodliwego hałasu i ochrony słuchu. Akcja obejmuje przedsięwzięcia edukacyjne, w tym konkursy na szkolne strefy harmonii oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli.

Badanie, oceniające ogólny stan aparatu słuchowego oraz ewentualnych ubytków pozwala określić kondycję słuchu. Powinno się wykonywać regularnie, by odpowiednio wcześnie wykryć i zaradzić problemom, ponieważ wczesna diagnoza może uratować słuch.

- Żyjemy w czasach, w których spora część ludzi ma problemy ze słuchem - powiedział rzecznik prasowy filharmonii Jakub Gilowski. - Dobrym przykładem na niewłaściwe obchodzenie się z naszym słuchem jest np. używanie słuchawek dousznych, które szkodzą uszom. Problemy ze słuchem to wstydliwy temat, o którym się właściwie nie mówi - dodał Gilowski.

Zaproszenia na badania to kolejne przedsięwzięcie w ramach realizowanej przez filharmonię wraz z partnerami kampanii społecznej "Słyszę dobre dźwięki".

W 2018 r. zamierzamy m.in. zbadać natężenie hałasu w mieście - dodał Gilowski.

Źródło: www.uslysz.filharmonia.szczecin.plwww.rynekseniora.pl