Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Narodowa debata o zdrowiu - przesunięta o dwa tygodnie 05 kwi, 2018

Planowana na 5 kwietnia konferencja dotycząca inauguracji narodowej debaty o zdrowiu, została przesunięta o dwa tygodnie.

Powodem  są zmiany w kalendarzu ministra Szumowskiego, m.in. planowany w przyszłym tygodniu za granicą kongres ministrów zdrowia dotyczący bezpieczeństwa pacjenta.

Konferencję prasową "Wspólnie dla Zdrowia - zaproszenie do narodowej debaty o zdrowiu" planowano pierwotnie na czwartek (5 kwietnia) w siedzibie resortu.

W styczniu w wywiadzie dla PAP minister zapowiadał, że "chciałby rozpocząć rzeczywistą, szeroką debatę, która przygotuje założenia do zmian w systemie ochrony zdrowia".

Minister mówił wówczas, że zaprosi do rozmów wszystkich interesariuszy systemu opieki zdrowotnej: pacjentów - którzy są najważniejsi, pielęgniarki, ratowników, diagnostów, rehabilitantów, techników, lekarzy, pracodawców, właścicieli szpitali, samorządy.

- Chciałbym, żebyśmy wspólnie odpowiedzieli, czego oczekujemy od systemu opieki zdrowotnej, jakich mierników chcielibyśmy używać, jaki system finansowania chcielibyśmy mieć. Takie zmiany prawdopodobnie będą wprowadzane już w następnej kadencji, bo - nie oszukujmy się - nie można zmienić systemu przez dwa lata - ocenił wówczas.

Minister informował w ostatnich tygodniach, że komitet organizacyjny przedstawi propozycję rady programowej i być może w maju, czerwcu rozpocznie się pierwsza debata.

- Debaty będą co mniej więcej miesiąc, półtora, do dwóch. Tematów jest wiele - sygnalizował Szumowski.

Narodowa debata - według wstępnych ocen ministra - powinna się zakończyć po pierwszym kwartale 2019 r.                                      

Źródło: www.rynekzdrowia.pl