Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Rapować w języku migowym 24 cze, 2018

Holly Maniatty to kobieta, która rękoma potrafi dotrzymać tempa największym gwiazdom hip-hopu i sprawić, by osoby głuche rozumiały wszystkie niuanse dziejące się na scenie. Holly Maniatty tłumaczy rap na język migowy.

Holly zachwyciła internautów nie raz, ale ostatnio swoim energicznym tłumaczeniem rapu na język migowy podczas koncertu Eminema. Tłumaczenie jest jedną rzeczą, ale równie ważne jest bycie właściwą osobą na właściwym miejscu. Nie ma wątpliwości, że Holly na koncertach artystów hip-hopowych, czuje się jak ryba w wodzie.

To nie pierwszy raz, gdy Holly Maniatty podbija serca internautów. Rok temu tłumaczka zasłynęła występem z raperem Waka Flocka, który nie miał pojęcia, że jego koncert jest dostępny w wersji dla niedosłyszących. Widząc Holly wywijającą rękoma z wprawą młodocianego gangstera, raper przyłączył się do niej i zaczął z nią tańczyć. Dopiero później okazało się, że ruchy jej rąk nie są nic nie znaczącą częścią hip-hopwej choreografii.

Jak zauważają ludzie posługujący się językiem ASL (American Sign Language - amerykański język migowy), ruszanie rękoma w takim tempie graniczy niemal z cudem i jest najpewniej wynikiem wieloletniej pracy i ćwiczeń.

Tłumaczka współpracowała już z takimi legendami rapu jak Eminem, Snoop Dogg i Wu-Tang Clan. Ponadto jest aktywna w subkulturze hip-hopowej, uczestnicząc m. in. w bitwach freestyleowych dla głuchoniemych.

Źródło: www.noizz.pl