Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Co piąty Polak cierpi na niedosłuch 01 sie, 2018

Polacy masowo zmagają się z niedosłuchem. Według badań, ponad 16% społeczeństwa ma uszkodzony słuch, przynajmniej w stopniu lekkim.

Drobne uszkodzenia nabywane każdego dnia, wpływają na komfort i łatwość porozumiewania się z innymi oraz utrudniają komunikację. Ponadto niedosłuch przyczynia się do osłabienia pewności siebie, ponieważ konieczność dopytywania postrzegana jest społecznie jako oznaka braku uważności. Osoby niedosłyszące często udają brak zainteresowania lub zamykają się we własnym świecie.

Ponieważ niedosłuch jest chorobą postępującą a jednocześnie coraz bardziej powszechną, warto pochylić się nad istotą problemu i spróbować mu zaradzić. Na dobry początek warto zdiagnozować stopień uszkodzenia słuchu i wybrać się na badanie. Bezpłatne usługi w tym zakresie oferuje między innymi Amplifon. Darmowa porada może być początkiem skutecznej terapii, którą warto rozważyć, zanim problemy ze słuchem przyczynią się do znacznego ograniczenia sprawności. Wizytę można umówić składając formularz online.

Joanna Bugaj, z Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu przestrzega przed bagatelizowaniem problemu: "jeżeli pacjentowi z niedosłuchem aparat zostanie założony zbyt późno, gdy niedosłuch jest już głęboki, a mózg odzwyczaił się od słyszenia, przetwarzania i rozpoznawania mowy, to nawet najlepszy sprzęt nic nie poradzi". Polecamy bezpłatne badanie - ta niezobowiązująca procedura może mieć faktyczny wpływ na nasze życie.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

LINK: www.amplifon.com