Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Usłyszeć spadający liść 03 wrz, 2018

Żyjemy w bardzo szybkich czasach - praca, obowiązki a nawet bliscy, wymagają od nas pełnej uwagi przez większą część dnia. Nieustannie funkcjonujemy na wysokich obrotach i nie zważamy na drobne dźwięki i zjawiska wokół nas. Nasz mózg przetwarza ogromne ilości danych, a nasz słuch atakowany jest przez niezliczoną ilość bodźców akustycznych, często o wiele za głośnych dla jego delikatnej struktury.

Na efekty tak intensywnej ekspozycji na hałas nie trzeba długo czekać. Dodatkowo sami zakładamy słuchawki i osłabiamy nie tylko uwagę, odcinając się od otoczenia, ale także uszkadzamy słuch. Warto więc zadbać o higienę zmysłu słuchu poprzez czyszczenie (nie patyczkami!), ale również zapewniając sobie czas w ciągu doby, kiedy ograniczymy hałas wokół nas. Nasz organizm z całą pewnością nam za to podziękuje. Mózg, któremu dostarczamy mniej bodźców akustycznych jest bardziej wypoczęty, a wyciszenie przed snem zapewni spokojniejszą noc.

Aby w pełni cieszyć się spokojem i docenić na przykład szum drzew w pobliskim parku, potrzebujemy zdrowego słuchu. Jeśli nie cieszymy się dobrym zdrowiem w tym względzie, warto pomyśleć o terapii. Przywróci ona radość życia i sprawi, że wiele problemów związanych z uszkodzeniem słuchu zniknie. Z racji coraz większej popularności aparatów słuchowych, badanie słuchu można wykonać w niemal każdej większej miejscowości na terenie Polski. Polecamy bezpłatne badanie słuchu w jednym z salonów Amplifon, gdzie niezobowiązujące spotkanie może przynieść odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, a z całą pewnością przybliżyć nas do usłyszenia dźwięków natury. Wizytę można umówić składając formularz online.

Więcej informacji: www.amplifon.com