Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Cukrzyca typu 2 powodem utraty słuchu 23 cze, 2014

Według badań średni ubytek słuchu jest częstym zjawiskiem wśród osób z cukrzycą typu 2.

W ciągu ostatnich dwóch dekad liczba pacjentów w Stanach Zjednoczonych, u których zdiagnozowano cukrzycę typu 2, wzrosła do 21 milionów.

Naukowcy przeprowadzili systematyczny przegląd I analizę związku pomiędzy cukrzycą 2 typu a utratą słuchu. Wyniki pokazały, że przypadki niedosłuchu, określane jako utrata czystych tonów powyżej 25 dB, występują znacznie częściej u osób borykających się z cukrzycą. Proporcja ta waha się pomiędzy 44-69% w przypadku cukrzyków, a 20-48% dla osób zdrowych.

Na tej podstawie naukowcy dowodzą, że częstotliwość występowania umiarkowanej utraty słuchu jest większa w przypadku chorych na cukrzycę typu drugiego.

Cukrzyca drugiego typu jest przypadłością, w której przez całe życie chory boryka się z podwyższonym poziomem cukru we krwi. Oznacza to, że organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości insuliny, bądź ta wyprodukowana nie oddziałuje w prawidłowy sposób na komórki. 

Drugi typ cukrzycy występuje zazwyczaj po 40. roku życia i jest najczęściej występującą formą choroby. Dotyka bowiem 85-90% wszystkich diabetyków.

Źródło: www.hear-it.org