ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Skype wprowadza ułatwienia dla osób niesłyszących 09 sty, 2019

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów -  Skype, specjalizujący się w dostarczaniu użytkownikom czatów wideo i połączeń głosowych za pośrednictwem tabletów, urządzeń mobilnych, komputerów, konsoli Xbox One, smartwatchów i telefonów, oferujący również opcje wiadomości błyskawicznych i wideokonferencji - teraz poszerza spektrum dostępnych usług z myślą o tych użytkownikach, którzy mają problemy ze słuchem.

Rozmowy wideo, konferencje internetowe i aplikacje do czatu są teraz opatrzone napisami na żywo, po to aby ułatwić korzystanie z oprogramowania osobom niesłyszącym, niedosłyszącym lub mówiącym różnymi językami.

Jenny Lay-Flurrie, Główny Specjalista ds. Dostępności Skype, niedawno zgłosiła na blogu Microsoft Accessibility, że nowe funkcje napisów na żywo będą się sukcesywnie pojawiać na początku 2019 roku. Ona sama jest  również osobą niedosłyszącą.

Napisy na żywo są zoptymalizowane i ciągłe  aktualizowane kontekstowo. Już wkrótce pojawią się dodatkowe opcje ich wyświetlania, w tym możliwość przewijania ich we własnym oknie bocznym.

Źródło: www.inquisitr.com oraz www.blogs.skype.com