ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Letnie kąpiele bywają częstą przyczyną zapalenia ucha zewnętrznego 04 lip, 2019

Jak pisze Rynek Zdrowia, "kąpanie latem może się skończyć zapaleniem ucha zewnętrznego, czego objawami są:  ból, uczucie rozpierania, pojawiająca się niekiedy wydzielina z ucha, czasowy niedosłuch oraz gorączka." 

"W upalne dni podczas jazdy samochodem nie należy otwierać okna, ponieważ intensywne podmuchy powietrza mogą wywołać zapalenie ucha oraz zatok. Należy też uważać z wiatrakami nastawionymi na intensywne obroty, bo one również mogą powodować zbyt silne podmuchy.

Niekorzystna jest również gwałtowna zmiana temperatury. - Zaleca się, aby różnica temperatur między powietrzem na zewnątrz a w budynku, nie była większa niż 5-10 st. C. (…)Związany z gwałtowną zmianą temperatury szok termiczny może doprowadzić do osłabienia odporności organizmu co zwiększa narażenie na infekcje.

Poza tym należy regularnie serwisować klimatyzację (…) przynajmniej raz w roku. Najlepiej robić to jeszcze wiosną, przed wakacjami, bo w urządzeniu mogą się gromadzić pleśnie i mikroorganizmy, zdolne do wywołania stanów zapalnych dróg oddechowych, takich jak choroby nosa i stany zapalne zatok czy właśnie zapalenie ucha."

Więcej: www.rynekzdrowia.pl