Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Aplikacja, która kontroluje utratę słuchu 02 cze, 2014

Mobilna aplikacja pomaga naukowcom osiągnąć lepsze rozumienie choroby Ménière’a.

Dzięki aplikacji, która pomaga w systematycznej, codziennej kontroli objawów, pacjenci dotknięci chorobą Ménière’a mogą dostarczyć naukowcom przydatnych informacji na temat ich dolegliwości.

Zespół brytyjskich naukowców, który stoi za rozwojem tej aplikacji ma nadzieję, że dzięki niej będzie możliwe zrozumienie jakie czynniki wpływają na nasilenie się objawów choroby Ménière’a. Poprzez zbieranie i porównywanie danych od pacjentów z całej Wielkiej Brytanii, zespół ma nadzieję odkryć czy chorzy doświadczają podobnych symptomów i czy pojawiają się one w tym samym czasie.

Ponadto, dodatkowe dane z aplikacji mogą pomóc w rozumieniu czy i w jaki sposób czynniki z środowiska, takie jak ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza mają wpływ na objawy choroby.

Choroba Meniere'a jest schorzeniem ucha wewnętrznego, które może prowadzić do powstawania szumów w uszach, utraty słuchu, zawrotów głowy oraz wzrostu ciśnienia w uchu. Sposób w jaki powstaje i jak rozwijają się objawy pozostaje nadal nieznany.

Jednak, według Natashy Harrington-Benton, dyrektora z Ménière's Society in U.K, aplikacja mobilna może być szansą dla pacjentów w celu kontroli objawów ich choroby. "Ta nowa aplikacja może okazać się prawdziwie użytecznym narzędziem dla członków naszego stowarzyszenia, które pomoże im monitorować ich stan oraz przekazywać informacje w celu opracowania systemu pozwalającego na skuteczne zarządzanie objawami" - tłumaczy.

Źródło: www.hear-it.org