ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Wideoinfolinia dla osób z wadą słuchu 01 kwi, 2020

Osoby głuche będą mogły zadzwonić na wideoinfolinię i uzyskać informacje na temat koronawirusa. Wideoinfolinia będzie czynna 24/7.

"Wideoinfolinię dla osób głuchych potrzebujących informacji w związku z epidemią Covid-19 uruchomiła Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Polski Związek Głuchych, przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Resort tłumaczy, że narzędzie działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wszystko po to, by osoby głuche, na równi z pozostałymi obywatelami, miały stały dostęp do wsparcia i pomocy.

Wideoinfolinię będzie obsługiwał Polski Związek Głuchych w trybie 24/7, a jej działanie sfinansuje Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W akcję zaangażowani są tłumacze Polskiego Języka Migowego z całej Polski, będą pracować w systemie zmianowym na smartphonach lub laptopach z dostępem do internetu.(…)

Z wideoinfolinii, oprócz osób z wadą słuchu, skorzystają też placówki służby zdrowia, służby ratownictwa medycznego. "Może się okazać to kluczowe, bo ułatwi przeprowadzenie wywiadów lekarskich z pacjentami, przyśpieszy ewentualną diagnozę i leczenie".

Z tłumaczami będzie można się połączyć za pośrednictwem: komunikatora messenger, bezpośrednio ze strony fb koronawiruspjm; skype login: Koronawirus-Tłumacz PJM; komunikatora IMO, który umożliwia połączenia na komputerze: nr 609 939 546; aplikacji tłumacz on-line języka migowego.

Ministerstwo wskazało, że wideoinfolinia to pierwszy, konkretny i praktyczny wyraz działań PGNiG w ramach Partnerstwa na rzecz Dostępności, stanowiącego zobowiązanie do współpracy w ramach Programu Dostępność Plus. Stosowne dokumenty w sprawie przystąpienia spółki do Partnerstwa podpisali prezes Jerzy Kwieciński i minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Resort przypomniał, że celem Programu Dostępność Plus jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach. W zamierzeniu działania w ramach Dostępności Plus realizowane są w szerokim partnerstwie z samorządami, przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i środowiskiem osób z niepełnosprawnościami oraz seniorami"

Źródło: www.rynekzdrowia.pl