Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Jak dobrać aparat słuchowy w czasie pandemii? 14 wrz, 2020

Na problemy ze słuchem skarży się coraz większa grupa społeczna. Coraz więcej osób musi nosić też aparaty słuchowe. Jak jednak prawidłowo je dobrać w czasie pandemii koronawirusa?

"Odpowiedni dobór aparatu słuchowego jest kluczowy, aby korzystanie z niego przynosiło efekty, jakich oczekuje pacjent. Dlatego też dobór właściwego aparatu należy rozpocząć od badania słuchu. Kolejnym etapem jest pobranie prawidłowego wycisku ucha, na którego podstawie wykonywana jest wkładka douszna. Jeśli zostanie ona wykonana w sposób nieprawidłowy, będzie to wiązać się z problemami w działaniu aparatu słuchowego.

Niestety, w obliczu pandemii koronawirusa, jaka panuje na całym świecie, w tym również w Polsce, bezpośrednie udanie się do gabinetu protetyki słuchu może być niemożliwe, a nawet niebezpieczne, szczególnie dla osób w podeszłym wieku.

Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu. Coraz większa liczba gabinetów protetyki słuchu w Polsce oferuje wizyty w domu z dojazdem do pacjenta. To idealne rozwiązanie dla osób starszych, które znajdują się w grupie ryzyka zakażenia. W trakcie takiej wizyty można liczyć na dokładne zbadanie naszego słuchu oraz przetestowanie potencjalnego aparatu słuchowego."

Zapytaj znajomego protetyka słuchu czy  procedura dobierania aparatu słuchowego może się odbyć w domu.

Źródło: www.swiatsluchu24.pl