Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Koronawirus atakuje uszy 28 gru, 2020

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu ruszają badania laryngologiczne dla ozdrowieńców.  Szum w uszach, niedosłuch, zawroty głowy - między innymi z takimi objawami po covid-19 mogą zgłaszać się pacjenci na bezpłatne badania.

"(…) Laryngolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu chcą przebadać jak największą liczbę ozdrowieńców i apelują, by zgłaszali się do lekarza.

- Obawiam się, ze dostępność do służby zdrowia może być przez pandemię ograniczona, że część pacjentów może bagatelizować te dolegliwości i w strachu przed pójściem do lekarza nie zgłaszać się z nimi na czas - mówi prof. Tomasz Zatoński.

- Zamierzamy przebadać każdego, kto się do nas zgłosi. Będzie przeprowadzona pełna diagnostyka, badania słuchu, badanie narządu równowagi - wymienia dr n. med. Katarzyna Pazdro-Zastawna, laryngolog w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Najnowsze badania wskazują, że koronawirus może powodować uszkodzenia słuchu. Wrocławscy lekarze przebadali jak na razie dziesięć osób.

- Na początku dowiedzieliśmy się o pierwszych objawach laryngologicznych. Było to coś nowego, były to objawy dotychczas niespotykane. Po kliku miesiącach wiemy, że pojawiają się inne objawy laryngologiczne - mówi prof. Tomasz Zatoński.

Na bezpłatne badania dla ozdrowieńców można zarejestrować się przez kontakt z kliniką otolaryngologii."

Źródło: www.wroclaw.tvp.pl