Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Aplikacja dla głuchych i niedosłyszących kierowców 14 kwi, 2016

Specjalnie dla niesłyszących i niedosłyszących kierowców amerykański koncern  przewozowy UBER uruchomił 13 kwietnia 2016 r. aplikację, która ma ułatwić komunikację z pasażerami. W projekcie bierze również udział firma Migam oraz Fundacja Integracja.

Udogodnienia dla tej grupy kierowców wprowadzono już w istniejącej aplikacji Ubera, a wśród nowych jej funkcji  pojawią się m.in.: wizualne powiadomienia o nowych zleceniach, zamiana telefonicznego kontaktu z niesłyszącym kierowcą na wiadomość tekstową, powiadomienia zachęcające użytkowników do dokładnego określenia celu przejazdu przy zamawianiu kursu oraz automatyczne powiadomienia dla użytkowników o przejeździe z głuchym kierowcą jeszcze przed rozpoczęciem kursu, aby partnerzy nie musieli informować o tym w wiadomości tekstowej.

Dzięki współpracy z firmą Migam, UBER wychodzi z propozycją pracy dla osób niesłyszących, których sytuacja na rynku pracy jest bardzo trudna.

Aż 82% osób niesłyszących w Polsce jest bez pracy, a 33% nigdy nie miało zatrudnienia. Dzięki wprowadzeniu udogodnień w aplikacji Ubera wiele osób będzie mogło znaleźć zatrudnienie, a pozostałym niesłyszących uświadomi, że technologia pozwala im na aktywność zawodową i niweluje trudności, które jeszcze niedawno wydawały się nie do przeskoczenia.

Osoby głuche i niedosłyszące są bezpiecznymi kierowcami, m.in. dlatego, że mają dobrze rozwinięty zmysł wzroku. Dzięki temu są dobrymi obserwatorami, co potwierdziły badania przeprowadzone w Finlandii, z których wynika, że głusi kierowcy uczestniczyli w mniejszej liczbie wypadków niż osoby pełnosprawne.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl