Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Poczuj muzykę w Katowicach 25 kwi, 2016

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Katowice Kultura Natura w NOSPR, będzie miał miejsce projekt edukacyjno-muzyczny "Poczuj muzykę", skierowany do dzieci niesłyszących i niedosłyszących, prowadzony przez muzyków z Mahler Chamber Orchestra.

Warsztaty mają otworzyć dzieci niesłyszące lub niedosłyszące do odkrywania muzyki innymi niż słuch zmysłami. Pomiędzy 10 a 15 maja uczestnicy interaktywnych warsztatów organizowanych przez NOSPR będą doświadczali muzyki poprzez dotyk czy wibracje, a ponadto będą miały okazję zagrać na scenie kameralnej, a nawet poprowadzić  orkiestrę. Wraz z rodzicami wezmą także udział w koncercie Mahler Chamber Orchestra.

"Poczuj Muzykę" jest cyklicznym projektem niemieckiej Mahler Chamber Orchestra, organizowanym w miastach europejskich. Orkiestra zaprasza dzieci z dysfunkcją słuchu na spotkania, podczas których uczy je doświadczania muzyki wszystkimi zmysłami. Od 2012 roku warsztaty zrealizowano już w dziesięciu krajach.

Udział w programie prowadzonym przez orkiestrę jest bezpłatny. Szczegółowe informacje uzyskać można pod tel. (32) 732 53 09.