Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Międzynarodowe wyróżnienie dla profesora Henryka Skarżyńskiego 27 maj, 2016
Prof. Henryk Skarżyński ze Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach otrzymał wyróżnienie podczas XIV Międzynarodowej Konferencji Implantów Ślimakowych i Innych Technologii Wszczepialnych (CI2016) w Toronto (12-14 maja 2016 r.).


Profesor Skarżyński otrzymał nagrodę za przywództwo i inspirowanie swoim przykładem społeczności międzynarodowej przez stworzenie cieszącego się światową renomą ośrodka medycznego poświęconego chirurgicznemu leczeniu zaburzeń słuchu w Kajetanach, orędownictwo na rzecz osób z zaburzeniami słuchu na całym świecie, stworzenie narodowego programu badań przesiewowych słuchu u dzieci szkolnych i pionierskiego programu leczenia częściowej głuchoty oraz programu stałej zdalnej opieki nad pacjentami z implantami słuchowymi.

Nagroda wręczona została podczas XIV Międzynarodowej Konferencji Implantów Ślimakowych i Innych Technologii Wszczepialnych, której organizatorem jest Amerykańskie Stowarzyszenie Implantów Ślimakowych (American Cochlear Implant (ACI) Alliance. ACI Alliance to największe na świecie amerykańskie stowarzyszenie zrzeszające specjalistów ze wszystkich kontynentów, działaczy społecznych, organizacje pozarządowe, pacjentów i ich rodziny. Jego misją jest promowanie dostępu do daru słyszenia jaki dają implanty słuchowe przez badania naukowe, działalność informacyjną i społeczną.

W tegorocznej konferencji wzięło udział prawie 2000 uczestników z całego świata. Polskę reprezentowała 7-osobowa delegacja Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, która przygotowała 22 prace na temat wyników badań naukowych i klinicznych w oparciu o jedną z największych w świecie grup pacjentów z różnymi problemami słuchu leczonych przy pomocy urządzeń wszczepialnych.

Źródło: Rynek Zdrowia, 14 maja 2016 r.