Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Słuchu 03 mar, 2020

"Nie pozwól, aby niedosłuch Cię ograniczał!" - to motto tegorocznego Światowego Dnia Słuchu (World Hearing Day), który obchodzimy 3 marca.

Zgodnie z informacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) już ponad 466 milionów ludzi cierpi z powodu ubytku słuchu, a przewiduje się, że do 2050 roku jedna na dziesięć osób będzie mieć niedosłuch. Z danych WHO wynika, że średnio na świecie 83% osób, które powinny używać aparatów słuchowych, nie korzysta z nich. 

Obchody Światowego Dnia Słuchu mają na celu podniesienie świadomości i stymulowanie przez WHO działań na poziomie wspólnotowym w dziedzinie zdrowia słuchu. 

Szczególnie dzisiaj zachęcamy do zbadania swojego słuchu. Można to zrobić w jednym  z gabinetów protetycznych, których dane znajdują się w wyszukiwarce na naszej stronie. Wszystkie te gabinety protetyczne mają ważną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia o udzielanie świadczeń w rodzaju: zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz stosują procedurę doboru nowego aparatu słuchowego zatwierdzoną przez Polskie Stowarzyszenie Protetyków Słuchu.