Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aktualności A A A

Jakie funkcje oferują nowoczesne aparaty słuchowe? 06 lis, 2023

Rozwijająca się technologia dotyczy wielu różnych obszarów, w tym również dziedziny jaką jest audiologia. Nowoczesne aparaty słuchowe są bardziej dyskretne i posiadają szereg funkcji, które korzystnie wpływają na poprawę jakości odbieranych dźwięków. Jakie są najnowsze udogodnienia, wprowadzone do budowy aparatów słuchowych? Odpowiadamy!

Sztuczna inteligencja a otoczenie akustyczne

Nowoczesne aparaty słuchowe, wykorzystując sztuczną inteligencję, dostosowują poziom przesyłanego dźwięku z otoczenia, w którym w danej sytuacji znajduje się osoba korzystająca ze sprzętu. Jeśli osoba niesłysząca znajduje się w ruchu, ilość i jakość bodźców słuchowych cały czas się zmienia. Nowoczesny aparat słuchowy utrzymuje je na takim samym poziomie, bez konieczności ręcznej modyfikacji parametrów. Daje to wrażenie rzeczywistego odbioru dźwięków, imitując prawidłowe funkcjonowanie słuchu.

Aparaty słuchowe z funkcją Bluetooth

Funkcja Bluetooth przekształca aparat w bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki możliwości połączenia aparatu bezpośrednio z danym urządzeniem, można m.in. słuchać muzyki, prowadzić rozmowy telefoniczne lub video, oglądać telewizję, a także łączyć się z aplikacjami. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ nie wymaga korzystania z dodatkowego sprzętu, a także umożliwia ustawienie głośności bezpośrednio w aparacie.

Kontrola aparatu poprzez aplikację w telefonie

Wystarczy pobrać dedykowaną do aparatu aplikację, by w dyskretny sposób regulować ustawienia sprzętu. Poprawa głośności, zmiana programu, a także możliwość lokalizacji zgubionego sprzętu to tylko podstawowe funkcje, które oferują wspomniane aplikacje. Ta innowacja jest znacznym ułatwieniem dla osób aktywnych, dla których płynność kontroli zmysłu słuchu jest bardzo ważna.

Nowoczesne aparaty słuchowe – wygoda i dyskrecja

Nowoczesne aparaty słuchowe ułatwiają codzienne funkcjonowanie osobom z wadą słuchu. Wykorzystują sztuczną inteligencję do automatycznego dostosowywania dźwięku do otoczenia, zapewniając naturalne wrażenia słuchowe. Funkcja Bluetooth pozwala na bezprzewodowe połączenie z różnymi urządzeniami, a aplikacje na smartfony pozwalają wygodnie sterować ustawieniami aparatu słuchowego. Te rozwiązania sprawiają, że nowoczesne aparaty słuchowe wpływają nie tylko na lepsze słyszenie i rozumienie mowy, ale także poprawiają jakość życia użytkowników.