Usłysz wszystkie odcienie dźwięków

Aparaty słuchowe dla dzieci A A A

Cudowną właściwością każdego małego dziecka jest brak kompleksów, poczucia odmienności. To pojęcia, które kształtują się dopiero w kolejnych etapach rozwoju społecznego i każdy z dorosłych wie, jak negatywnie mogą wpłynąć na psychikę człowieka.

  • Jeżeli u Twojego dziecka stwierdzono ubytek słuchu i konieczność używania aparatów słuchowych - nie reaguj paniką. Dziecko od samego początku powinno wiedzieć, że aparaty słuchowe będą jego przyjacielem, a nie czymś, co negatywnie wyróżni go z otoczenia.

  • Wraz z dzieckiem (jeżeli jest już na tyle duże) i protetykiem słuchu wybierz kolor aparatów słuchowych. Styliści od wielu lat pracują nad tym, by kształt i kolor aparatu słuchowego był dopasowany do charakteru i stylu osoby, która będzie go używać. Także dla dzieci skomponowano całą gamę ulubionych przez nich jaskrawych kolorów, obudowy w części przezroczyste. Nie musisz wybierać dla dziecka aparatu dostosowanego do kolorytu jego skóry - beże nie będą mu się podobały. Zaeksperymentujcie z kolorem, zwłaszcza że protetyk doradzi model odpowiedni do stopnia niedosłuchu Twojego dziecka.

  • Aparaty słuchowe dla dzieci dostosowane są do ich niewielkich uszu - nie obawiaj się, nie zaszkodzą Twojemu dziecku. Dostępne są różne wielkości aparatów słuchowych, najczęściej stosowane są jednak modele umieszczane za uchem (skrót BTE od angielskiego behind-the-ear).

  • Mimo, że maleńkie, aparaty słuchowe dla dzieci są wystarczająco solidne, by wytrzymać mniej delikatne obchodzenie się z nimi. Dziecko może przecież wyjąć je sobie z uszu i po prostu wyrzucić, zanim Ty zdążysz zareagować.

  • Aparaty słuchowe dla dzieci wyposażone są w blokadę szufladki baterii chroniąca przed przypadkowym otwarciem, osłonkę pokrętła głośności zapobiegającą przypadkowej jej zmianie - właściwy dla Twojego dziecka poziom głośności ustawi protetyk. Posiadają również blokadę rożka.

  • U małych dzieci zaleca się stosowanie tylko zausznych aparatów słuchowych. Starsze dzieci, po konsultacji ze specjalistą, mogą wybrać noszenie aparatu wewnątrzkanałowego lub wewnątrzusznego.